Збирати роялті з виробників ковбаси та вішалок - типовий “старт-ап” патентних тролів,* які, на жаль, процвітають в Україні та відлякують інвесторів. 

Сьогодні 18.01.2017 року Уряд підтримав наш проект закону, який вдосконалює систему правової охорони інтелектуальної власності. Законопроект Мінекономрозвитку передбачає створення дієвого механізму боротьби з «патентним тролінгом», а саме: можливість адміністративного оскарження в Апеляційній палаті виданих патентів (свідоцтв) на промислові зразки (англійською - «post-grant opposition»).

“Розв’язання проблеми патентного тролінгу - це крок, на який чекають як імпортери, так і іноземні інвестори. Зараз патентні тролі можуть блокувати ввезення найпростіших товарів (наприклад, вішалок) через отримання патенту та внесення його митного реєстру об’єктів інтелектуальної власності. Ми пропонуємо реальний механізм протидії цьому”, - коментує законопроект заступник Міністра Mikhail Titarchuk.

Детальніше про усі нововведення, які ми пропонуємо, читайте тут: http://bit.ly/2jw4XlV.

Найближчим часом ми передамо законопроект на розгляд Верховної Ради України.

*Патентний тролінг - це діяльність суб’єктів господарювання, які реєструють промислові зразки на відомі форми виробів (винаходи, технології чи дизайн), а потім вимагають від компаній сплати "роялті" за використання цих об’єктів у комерційних цілях.