З кінця січня 2021 імпортери автозапчастин зіткнулися із затримками митного оформлення через перевірку наявності сертифіката відповідності. Ситуація ускладнюється тим, що митні органи не приймають міжнародні сертифікати.
Вікторія Черкач, генеральний директор асоціації імпортерів та дистриб’юторів автокомпонентів АІДА, у своєму блозі на сайті ЛІГА.Бизнес зазначає:
🔗 Питання 100% перевірки вантажів як з автозапчастинами, так і іншими групами непродовольчих товарів, на спільному онлайн засіданні Комітету з питань митної справи Громадської ради при Міністерстві фінансів України та Комітету практичного застосування митного законодавства Громадської ради при Державній митній службі України ще 4 лютого. Бізнес отримав обіцянку від представників Держмитслужби, що проблему буде вирішено. Однак минуло уже 10 днів, а проблема лише загострюється. Вантажі легальних імпортерів автозапчастин, які мають позитивний досвід митного оформлення аналогічних товарів протягом десятиліть, простоюють на митниці понад тиждень.
🔗 На даний момент ми спостерігаємо ситуацію, коли з однієї сторони масово затримується митне оформлення вантажів законослухняних імпортерів, а з іншої сторони так-звана «товарна контрабанда» безперешкодно імпортується і реалізується. Тут постає мабуть риторичне запитання - невже офіційний імпорт товарів настільки невигідний представникам держави?
 
Детальніше читайте: https://blog.liga.net/user/vcherkach/article/39115