Державна податкова служба не підтримує пропозицію народних депутатів відтермінувати фіскалізацію суб'єктів підприємницької діяльності ще на рік. Про це зазначив Олексій Любченко на зустрічі з керівниками бізнес-асоціацій членів Українська Рада бізнесу.
 
04 листопада відбулася онлайн-зустріч представників бізнес-асоціацій – членів Української Ради Бізнесу – із Головою Державної податкової служби України Олексієм Любченком, його заступниками Наталією Калєніченко та Євгеном Олійниковим. Під час заходу розглядалися, зокрема, питання сфери застосування реєстраторів розрахункових операцій, переваги та недоліки законопроектів щодо змін у застосуванні РРО, результати впровадження програмних РРО, функціонування системи моніторингу ризиків при реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування.
 
Представники бізнес-асоціацій висловили свою стурбованість ймовірністю відтермінування фіскалізації до 2022 року. На їхню думку, повна фіскалізація 2-ї та 3-ї групи спрощеної системи оподаткування повинна бути замінена на фіскалізацію торгівлі ризиковими категоріями товарів та запрацювати з 01 січня 2021.
 
Генеральний директор АІДА Вікторія Черкач акцентувала увагу на тому, що ринок автозапчастин очікував фіскалізацію сфери з січня 2021 і відтермінування її ще на рік, а ймовірно і не на один рік, є дуже небезпечним кроком. Не менш важливим для сфери торгівлі автозапчастинами є наскрізна фіскалізація 1-4 груп ФОПів. Згідно норм законодавства, що має набрати чинність, платники єдиного податку 1 групи спрощеної системи оподаткування, а це торгівля на ринках, будуть звільнені від обов’язку використання РРО. На сьогодні на авторинках реалізується до 40% автозапчастин, з яких 2/3 це «товарна контрабанда» та контрафакт. Відсутність обов’язку продавати автозапчастини на ринках з використанням РРО призведе до зростання такого каналу реалізації нелегально ввезених товарів. Таким чином, фіскалізація не досягне поставленої мети. Читати повністю
 Голова ДПС інформував про заплановану зустріч зі спікером ВРУ Дмитром Разумковим для того, щоб аргументувати необхідність впровадження фіскалізації з січня 2021 та негативні економічні наслідки відстрочки ще на рік. Олексій Любченко повідомив, що за розрахунками ДПС обсяг річного споживання в Україні становить 4 трлн на рік, однак через фіскальні РРО щомісяця проходить лише 100 млрд, або 1,2 трлн грн. В разі розширення фіскалізації очікується додаткове отримання щомісячно 10 млрд грн. надходжень ПДВ.
  
Щодо питання реалізації механізму фіскальний кешбек, представники ДПС зазначили, що процедура чітко виписана в законі та розробка Інших підзаконних актів не передбачається. При цьому, підприємцям не потрібно боятися фіктивних скарг споживачів. Механізм кешбеку передбачає обов’язкову перевірку суб’єкта господарювання. Штрафні санкції можуть бути застосовані лише в тому випадку, коли за результатами перевірки встановлено порушення. Це довготривалий процес, на даний момент ДПС напрацьовує технічну базу, щоб зробити процес перевірки зручним для бізнесу.
 
У свою чергу, представники бізнесу наголосили, що кешбек є потужним механізмом для детінізації економіки. Вікторія Черкач зауважила а, якщо сфера автозапчастин буде повністю фіскалізована і якщо покупцю не видають чек - то він розумітиме, що товар нелегальний. І що він ставить під загрозу свій автомобіль, себе, інших учасників дорожнього руху, а також немає гарантій подальшого захисту своїх прав. 
 
«Ми, як і бізнес, зацікавлені у тому, щоб всі працювали чесно та за єдиними правилами, у здійсненні дієвого контролю за розрахунковими операціями, захисті прав споживачів. Тому ДПС підтримує всі пропозиції, які будуть сприяти підвищенню комфортності ведення бізнесу, що неможливе без подальшої детінізації економіки», - зазначив Олексій Любченко.